fbpx
Blog

System uszczelniający STEICOmulti

20.03.2019 | Informacje

System uszczelniający STEICO to profesjonalne i kompleksowe rozwiązanie wiatro i paroizolacyjne. Prawidłowe uszczelnienie konstrukcji gwarantuje użytkownikom domów wymagany komfort cieplny i zapewnia wykonywanie trwałych konstrukcji drewnianych. 

System STEICO umożliwia wykonanie prawidłowego uszczelnienia zewnętrznych przegród budynku, co jest bardzo istotne z punktu widzenia użytkowników domów drewnianych. Błędy wykonawcze, które zdarzają się często w warstwie uszczelniającej, mogą prowadzić do:

  • szkód budowlanych,
  • dodatkowych wydatków na naprawy budynku,
  • częściowej rozbiórki obiektu,
  • niespełniania podstawowych kryteriów budownictwa enerogooszczędnego.

Zastosowanie systemu uszczelniającego w konstrukcjach szkieletowych

System uszczelniający STEICO to produkty, które wytwarzane są z myślą o ochronie środowiska naturalnego i przede wszystkim użytkownikach domów drewnianych. Produkty, których używamy do uszczelniania konstrukcji to przede wszystkim:

  • membrany paraizolacyjne,
  • membrany wysokoparoprzepuszczalne,
  • taśmy klejąco – uszczelniające,
  • gruntowniki do powierzchni porowatych,
  • masy klejąco – uszczelniające.

System uszczelniający STEICO Poznań

Membrany paraizolacyjne STEICO

Membrany do zastosowań wewnętrznych występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to Membrana STEICOmulti membra 5, która doskonale sprawdza się jako warstwa uszczelniająca. Ogranicza też migrowanie pary wodnej w nowym budownictwie. Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem w systemie uszczelniającym STEICO jest membrana STEICOmulti renova. Produkt ten nazywany jest membraną inteligentną i stosowany jest przy modernizacji starszych budynków, pozwalając na odprowadzanie wilgoci przez cały rok. Jest to szczególnie ważne w przypadku zawilgoconych konstrukcji. Dlaczego membrany odgrywają tak ważną rolę w systemie uszczelniającym STEICO? Uszczelnienie stosowane wewnątrz budynku zapewnia izolację przed przepływem ciepłego i wilgotnego powietrza. Ponadto membrany pełnią funkcję paraizolacyjną.

Uszczelnienie izolacji nakrokwiowej

Dzięki systemowi STEICOmulti możliwe jest uszczelnianie płyt nakrokwiowych STEICO universal i special. Większość płyt łączona jest na pióro wpust. Mamy wtedy pewność, że izolacja chroniona jest przed wiatrem i wodą opadową. W przypadku, gdy opisane łączenie nie jest możl Dzięki temu można poprawić przyczepność, umożliwiając tym samym przyklejenie taśmy STEICOmulti tape F.iwe (np. połączenie płyt w kalenicy), styk tępych krawędzi płyty gruntujemy STEICOmulti primer.

system uszczelniający STEICO Poznań

Gruntownik nanosi się bezpośrednio na płytę wałkiem lub pędzlem. Taśmę przykleja się wzdłuż zagruntowanych krawędzi płyty po wyschnięciu gruntownika po ok. 40 minutach, (gdy primer zmieni barwę z białej na bezbarwną). Uszczelnienie to zapewni skuteczną ochronę przed przenikaniem wody opadowej i wiatrem.

Chcesz wiedzieć więcej na temat systemu uszczelniającego STEICOmulti? Spotkajmy się i porozmawiajmy o izolacjach budowlanych. Poznań? A może inne miejsce? Chętnie opowiemy o szczegółach. 

 

Napisz do nas!

Nasi partnerzy

Dystrybutorem marki Steico oraz właścicielem serwisu jest