Izolacja latem? Jeżeli projektujesz, budujesz lub remontujesz dach, musisz przygotować go na letnie upały. Jak skutecznie obniżyć temperaturę pomieszczeń na poddaszu?
Jeśli nie chcemy stosować kosztownej i niekoniecznie zdrowej klimatyzacji, musimy zbudować dach o odpowiedniej bezwładności cieplnej.
Dach musi być zbudowany w taki sposób, aby słońce nie nagrzewało pomieszczeń wewnątrz.
Warstwy izolacji muszą kumulować w sobie wysoką temperaturę zewnętrzną (dochodzącą na pokryciu dachowym niekiedy do kilkudziesięciu stopni) tak, aby temperatura w pomieszczeniach była prawie stała.
Na przykład, stosując izolację nakrokwiową STEICOuniversal/ STEICOuniversal dry, która wykonana jest z:
Płyty te mają bardzo dużą gęstość, która waha się – w zależności od typu i grubości – od 180 do 270kg/m3. Produkowane są one w maksymalnym formacie 600x2500mm. Format ten bardzo ułatwia montaż, a układa się je bezpośrednio na krokwiach.
Płyty są frezowane dookoła na pióro i wpust, w celu uszczelnienia połączeń. Pozwala to na zminimalizowanie odpadów. Nie muszą się one łączyć bezpośrednio na krokwiach.
W czasie produkcji włókno drzewne nasączone jest środkami hydrofobizującymi. Następnie gotowe płyty malowane są raz jeszcze specjalnym impregnatem po stronie zewnętrznej.
Dzięki tym zabiegom płyta STEICOuniversal staje się odporna na działanie śniegu i deszczu, który może dostać się pod dachówkę.
Przy kącie nachylenia dachu powyżej 18 stopni, nie wymaga się układania żadnej membrany dachowej oraz klejenia połączeń płyt. Znacznie obniża to koszty budowy dachu oraz ułatwia i przyspiesza pracę.
Można powiedzieć, że pod tym względem STEICOuniversal zastępuje deskowanie i papę na dachu, a przy tym jest warstwą izolacji w pełni otwartą dyfuzyjnie, jak bardzo dobra membrana dachowa.
Izolacja wykonana jest z drewna, które jest bardzo dobrym izolatorem oraz akumulatorem ciepła. Skupia w sobie kilka niezwykle ważnych parametrów:
Umożliwia ono bardzo wolne przenikanie temperatury przez przegrodę w postaci np. dachu.
Mówiąc językiem naukowym ma najniższą wartość dyfuzji cieplnej „a” (określanej także jako współczynnik wyrównania temperatur). Podaje ona, jak duża powierzchnia materiału reaguje na zmiany temperatury w jednostce czasu.
Stosowanie izolacji nakrokwiowej STEICOuniversal / STEICOuniversal dry pozwala również na zmniejszenie wysokość krokwi oraz powiększenie wysokość pomieszczeń na poddaszu.
Płyty STEICOuniversal / STEICOuniversal dry wykonane są z przetworzonego i uodpornionego na czynniki atmosferyczne drewna, stając się najbardziej optymalnym rozwiązaniem wymyślonym przez człowieka. Ważne jest, aby żyć komfortowo, przy jednoczesnym zminimalizowaniu wydatków związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem budynku.
Mateusz Grobelny
Sales Manager
Krzysztof Mandrak
Product Manager
Tomasz Sopniewski
Product Manager
Marek Kasprzyk
Product Manager
Paulina Balcer
Sprzedaż drewna konstrukcyjnego
Grzegorz Grobelny
Office Manager
Michał Grobelny
Usługa izolacje wdmuchiwane